Кандидатът за президентът на БФС Димитър Бербатов и неговият екип използваха страницата си "Р-Еволюцията е тук", за да съобщат, че конгресът на централата, който ще се проведе на 18 март, ще бъде изборен.
Вчера хора от екипа на кандидата за президентския пост на футболната ни централа внесоха подписка на част от клубовете, които искат ново ръководство. Бербатов и екипът му са готови отново да се обърнат към съда, ако не бъде спазен Уставът на БФС.
Ето какво сподели Бербатов:
"Конгресът на 18 март ще бъде изборен!
Уважаеми футболни хора, вчера в БФС бе внесена подписката на голяма част от клубовете-членове на футболния съюз с искане конгресът, свикан за 18 март 2022 г., да освободи действащото ръководство на БФС и да направи легитимен избор за ново ръководство.
До тази подписка се стигна след умишленото "миниране" на решенията на конгреса през миналата есен. Тогава ръководството на БФС допусна умишлено сериозни нарушения на Устава с цел да не се стигне до легитимни решения и старото ръководство да остане служебно на власт още няколко години. Недоволни от това, голяма част от клубовете поискаха на редовния конгрес, планиран за 18 март 2022 г., да може да освободи действащото ръководство и да избере ново.
Както повелява Уставът, конгресът трябва да премине по точно определен от клубовете дневен ред, гарантиращ законен избор на ново ръководство.
Вчера в деловодството на БФС бяха внесени подписите на 280 клуба за изборен конгрес. Събраните декларации са значително повече от внесените в БФС, което показва всеобщото желание за промяна. Сега Изпълнителният комитет на БФС трябва, както е по устав, да направи необходимото, за да организира и проведе конгреса на футболния съюз на 18 март 2022 г., точно както е описано в декларациите на клубовете. Любопитно ще бъде дали и този път ще се наложи намесата на съда и чрез него да бъдат спазени Уставът и законът, или ръководството на футболната централа ще бъде коректно спрямо своите членове и безпрекословно ще спази волята им.
Припомняме, че на последния конгрес умишлено и напълно незаконно делегатите на немалък брой клубове не бяха допуснати да участват. Появи се информации за заплахи и репресии от страна на зоналните и областните ръководители на БФС. Наложи се дори да бъде търсено съдействие от прокуратурата.
Ясна е волята за промяна и все повече клубове я изразяват смело – с имената и лицата си.
Ние от Екипа на Димитър Бербатов призоваваме ръководството на БФС да изостави недемократичните практики от миналото и да позволи на своите членове свободно да изразяват волята си и да участват активно в създаването и управлението на футболния живот в България. Всичко това минава през организацията и провеждането на честен конгрес, който да даде началото на желаната от цялата футболна общественост в България ПРОМЯНА!"








Лекари в "Пирогов" се борят за живота на 14-годишно дете след инцидент с електрическа тротинетка
Ще подкрепи ли БСП Йотова, ако се кандидатира за президент?
Хороскоп за всички зодии за 13 юни: Финанси, късмет, благополучие
Великобритания налага пълна забрана на вноса на дизел и керосин от руски суров нефт
Украйна удари пристанищен град, има жертва и ранени
БГ Радио събра звездите на България, Лили Иванова откри концерта
Украйна разруши кримски мост, унищожи 50 руски военни машини
BMW показа бъдещето на M3
Защо съвременните дизели имат по два филтъра за гориво
Тайник в купето ви спасява от крадци
Mercedes показа новите си военни машини
Алекс Перейра и Сирил Ган демонстрираха уважение на финалния дуел преди UFC White House (ВИДЕО)
Илия Топурия блъсна Джъстин Гейджи на финалния дуел на погледи (ВИДЕО)
Защо всички сравняват феномена Топурия с Макгрегър? Числата говорят сами
Марко Рубио: UFC в Белия дом е историческо събитие за САЩ
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Има 4 основни рискови фактора за инфаркт и инсулт
Коментари
Напиши коментар18:47 | 24 апр 2024 г.
15:48 | 12 яну 2022 г.
15:35 | 12 яну 2022 г.
Напиши коментар